קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה

קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה. חלק ב’ של הפוסט סדר וארגון בחומרי ההוראה- 8 טיפים.

כפי שכתבתי בחלק הראשון של הפוסט הזה, הרבה יותר קל לעבוד כשהדברים מאורגנים מראש. עבודת ההכנה האינטנסיבית בתחילת הדרך, תחסוך הרבה התעסקות, חיפושים ותסכולים בהמשך. בדיוק בימים בהם ממש לא תרצו לבזבז זמן על חיפושים.

בחלק זה של הפוסט, אני רוצה להזכיר כמה כלים ארגוניים שעוזרים לי לסדר את החומרים שלי. את חלקם כבר הזכרתי בפוסטים קודמים, וחלקם מקבלים במה לראשונה בפוסט זה.

הפוסט מכיל affiliate links

קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה. תיקיות A4 גדולות

מאז שגיליתי את התיקיות האלה, אימצתי אותן באהבה גדולה. הן מגיעות במספר צבעים, כך שאפשר לקודד לפי צבע מה נמצא בכל אחת מהן. למשל תיקיות צהובות- אותיות. כחולות- אוצר מילים וכדומה. על החוקיות הזאת אני שומרת בשביל התמצאות כללית, אבל בהמשך פשוט הכנתי תוויות.

אשתף איתכם תוויות לתיקיות האלה בהמשך (לרגע פרסום הפוסט לא הספקתי לסיים את כל העדכונים רציתי).

תיקיות מומלצות

היתרון הגדול של התיקיות הוא בכך שיש להן בטנת אקורדיון נפתחת. כך שאפשר להכניס פנימה לא מעט דברים. ואז פשוט להעמיד על המדף ולשלוף בהתאם לצורך.

אפשר להכניס פנימה גם ספרים וגם ציוד נוסף בעל נפח, כמו למשל משחקי קלפים, ולא רק דפים או חוברות דקות.

התיקיות האלה עוזרות לי במיוחד אם אני רוצה לארגן חומרים לפי נושאים. הכל במקום אחד, בתיקייה שמנה ונוחה.

שימו לב, שהתיקיות האלה מגיעות גם בגודל A3, בתוכה אפשר להכניס אפילו יותר. אך בגלל שיקולי מקום, טרם ניסיתי.

קישור לתיקיות A4 בעלי אקספרס

קישור לתיקיות A3 בעלי אקספרס

קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה. קלמרי A4

לאחרונה נתקלתי בהרבה פוסטים של מורים ששואלים על דרכים יעילות לאחסן מבחנים. הקלמרים האלה הם לגמרי הפתרון לצורך הזה, וגם להרבה מאוד צרכים נוספים.

אני אישית מאחסנת בפנים פעילויות A4 לצד חלקיקים קטנים יותר שנגזרו ושייכים לכל פעילות. שומרת בפנים חוברות עבודה שעדיין לא כרכתי, וגם דפי עבודה לפי נושאים כשלא היה לי זמן לסדר את הכל באופן קפדני יותר, ופשוט רציתי שהכל ישב במקום אחד ולא יתפזר.

קלמרי A4 מומלצים לאחסון דפים ופעילויות

מכל הכלים שאי פעם המלצתי עליהם, הקלמרים האלה האלה הם ללא ספק אחד הכלים האהובים והיעילים ביותר שיש לי. וכך ככל שאני מכינה יותר משחקים, כך גם מזמינה עוד ועוד נגלה.

כפי שכתבתי בפוסט הקודם, ממליצה להעמיד את הכל בג’ארה גדולה ופשוט לדפדף. מטיבי לכת יכולים גם כאן לקודד לפי צבעים את מה שמאוחסן בפנים. למשל זיפרים אדומים- מבחנים. זיפרים כחולים- משחקים. מודה, שאני אישית פחות מקפידה. אך מי שמתאים לו מוזמן לנסות.

קישור לקלמרי A4 בעלי אקספרס

נשאלתי לאחרונה האם הקלמרים קיים גם ב-A3, אז הם כן, וזה הקישור לעלי אקספרס.

קופסאות אחסון בנות מספר קומות

את הקופסא המושלמת הזאת קניתי ממש ממש מזמן. לקופסא 3 קומות שנערמות אחת על השניה. בכל אחת אפשר לאחסן פריטים קטנים או גדולים יותר (תלוי בקומה).

אני באמת לא זוכרת איפה קניתי אותה ולא הצלחתי לשחזר את הקישורים. אבל מצאתי אותה בכמה סגנונות דומים בעלי אקספרס ובאמזון, ואשים כאן את הקישורים.

אני משתמשת בקופסא הזאת בעיקר בשביל לארגן במקום אחד את הדברים הקטנים שכרגע לא נמצאים בשימוש מיידי. קוביות, ספינרים, חיילי משחק וכדומה.

קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה

גם מי שעובד עם חומרי יצירה קטנים, יכול למצוא את הפתרון הזה מאוד מתאים ומארגן.

שימו לב, אצרף פה כמה קישורים עם הבדלים בגודל ובגודל התאים. אף אחד מהם הוא לא בול מה שיש לי, אבל הרעיון הוא אותו רעיון. חפשו את הגדלים והסגנון שיענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

קופסת אחסון קומות בעלי אקספרס- דגם 1

קופסת אחסון קומות מעלי אקספרס- דגם 2

קופסאות אחסון קומות מאמזון- דגם 1 (אני רואה שכרגע אין על המוצר הזה משלוח חינם לישראל. אבל נסו לחפש שם עוד קצת, אולי תמצאו דגמים דומים עם משלוח חינם).

קופסאות אחסון קומות מאמזון- דגם 2 (כנ”ל לגבי המשלוח חינם).

קלמרים חצי שקופים

גם את הקלמרים האלה הזכרתי בעבר, ואני לא מצליחה להתלהב מהם מספיק. הכרתי אותם בזכות סרטוני יוטיוב של מורים והורים אמריקאים. רובם קנו אותם ברשתות כמו וולמרט וטרגט שאין בארץ. ולכן חיפשתי אחריהם הרבה מאוד זמן באינטרנט. כי איזו מילת חיפוש צריך להכניס בעלי אקספרס בשביל להגיע דווקא לדגם הזה? בסוף מצאתי.

קופסאות ותיקיות- קלמר מומלץ לשמירה על משחקים

גם את הקלמרים האלה כבר הזמנתי כמה פעמים. היתרון הגדול שלהם הוא בכך, שהם מאפשרים מענה מקיף יותר לכל פעילות. למשל, אני מאחסנת בהם לא רק כרטיסיות, אלא גם המגנטים או האטבים בהם נשתמש בפעילות.

הקלמרים האלה מאוד קשיחים, שרידים ויכולים להגיע לנפחים יפים. בזכות כך, אפשר לדחוס פנימה חיילים, קוביות, אסימונים, אטבים וממש כל מה שצריך לצד חומרי ההוראה עצמם.

לינק לקלמרים החצי שקופים בעלי אקספרס

קלמרי PVC שקופים

לא יכולה לכתוב את הפוסט הזה בלי להזכיר את הקלמרים האלה. הם משמשים אותי כמעט לכל סט משחקים שאני מכינה. אתן לתמונות לדבר. את הקלמרים קניתי בזמנו בארץ בדן דיל, ובימנו מזמינה בעיקר מעלי אקספרס.

לינק לקלמרי PCV שקופים (A5) בעלי אקספרס

קלמרי PCV

קלמרים אטומים

סוג נוסף של קלמרים שאני מאוד אוהבת הם הקלמרים האטומים האלה. הם גם אטומים למים, בדקתי. כלומר בדקתי בטעות ולמזלי שום דבר לא נהרס.

היתרון הגדול שלהם- מגיעים במגוון גדלים וצבעים. אם כי, רוב המוכרים מצהירים שהם שולחים צבע רנדומלי. בעבר כבר יצרתי קשר עם המוכרים אחרי ההזמנה וביקשתי לא לשלוח צבעים מסוימים כי כבר יש לי אותם, והם שלחו לי אחרים. אפשר גם לנסות לבקש צבעים ספציפיים ולהזמין אחרי שיאשרו שישלחו דווקא אותם).

הקלמרים האלה נותנים פתרון מעולה בשני תנאים:

  • כשיש צורך לאחסן ביעילות ציוד בנפח קצת יותר גבוה. למשל חבילה גדולה של אותיות מגנטיות או חותמות.
  • וכשאנחנו יודעים בוודאות מה יש שם
קלמרים אטומים לאחסון

כלומר, אני יודעת שבקלמר הסגול אני שומרת מגנטים של בעלי חיים. בקלמר הירקרק את האותיות המגנטיות ובקלמר הכתום את האותיות שבעזרתן אני קורצת בבצק.

כשהיתי מגיעה ללמד בבתי התלמידים, היתי “מרכיבה מערכת” בהתאם ליום העבודה הצפוי. הכלל היה למלא את הקלמר במשחקי קלפים שיהיו רלוונטיים, אבל לא לקחת איתי שום דבר שלא ייכנס לקלמר.

במקרה הקלמר שאיתו הסתובבתי היה כתום. כך שחלק מהתלמידים ממש עברו התנייה לקלמר הכתום, כי ידעו שיש בפנים משחקים. ולכן רק המופע שלו על השולחן עורר הרבה מאוד התלהבות.

החיסרון היחיד הוא, שאינם שקופים ולא מאפשרים לראות מה יש בפנים. אך כאמור, כשזוכרים לפי צבעים מה נמצא היכן- זה פתרון מעולה.

הגודל האהוב עלי עבור הדגם הזה הוא B5, בקרוב 21X28CM. אבל כפי שתוכלו לראות יש להם מגוון גדלים.

לרכישת הקלמרים האטומים בעלי אקספרס

וכאן תוכלו למצוא אותם גדולים יותר, בין היתר A4 ו-A3.

וזה הקישור למגנטים המושלמים האלה (יש באמזון כמה סטים, מקשרת לחיות החווה לדוגמה).

אם תרצו לקרוא את הפוסט הקודם שכתבתי בנושא, מוזמנים לקרוא את הפוסט איך מאחסנים חומרי למידה? כלי אחסון מומלצים ונוחים

להמלצות נוספות

לקריאה נוספת- פוסטים מומלצים מהבלוג:

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01