10 הפוסטים הנבחרים מהבלוג לשנת 2022

10 הפוסטים הנבחרים מהבלוג לשנת 2022. פוסט סיכום שנה.

איזה כיף שזו כבר השנה השניה שאני מרכזת כאן את הפוסטים הנבחרים מהשנה החולפת. גם השנה תוכלו למצוא כאן פוסטים בנושא סדר וארגון, מוצרים מומלצים להוראה וגם לארגון חומרים. טיפים, המלצות וגם חומרים חינמיים נבחרים שעלו לאורך השנה לבלוג שלי. מוזמנים להמשיך לקרוא.

10 הפוסטים הנבחרים מהבלוג לשנת 2022

קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה

תיקיות מומלצות לאחסון משחקים

נתחיל מפוסט הדגל שלי בנושא סדר וארגון. אחד הפוסטים המושקעים והאמת- היעילים שכתבתי.

בשנה שעברה כבר פרסמתי פוסט בנושא, והשנה שדרגתי אותו עם המלצות נוספות ורעיונות נוספים לציוד שיעזור לכם לארגן את חומרי ההוראה שלכם. הפוסט כולל לינקים למוצרים עליהם המלצתי, כך שתוכלו למצוא את הכל בקלות בעלי אקספרס ובאמזון.

לקריאת הפוסט >> קופסאות ותיקיות- עושים סדר בחומרי ההוראה

10 הפוסטים הנבחרים מהבלוג לשנת 2022. המדריך המלא למניילן המתחיל

מכונת למינציה מומלצת

רשימת 10 הפוסטים הנבחרים מהבלוג לשנת 2022 לא תהיה מלאה בלי להתייחס לנושא הזה.

במהלך השנים האחרונות, אני נשאלת לא מעט על כל נושא ההדפסה והלמינציה. איך בכלל ניגשים לנושא הזה של הדפסות, ואיך קובץ דיגיטלי הופך בכמה דקות למשחק מוכן ומהמם שמונח מולכם על השולחן.

לאור כל השאלות, ריכזתי עבורכם את כל הטיפים והדברים שלמדתי לאורך הדרך מניסיוני האישי, לצד המלצות על ציוד שאיתו אני עובדת בשביל שכל הקסם הזה יקרה במינימום מאמץ.

לקריאת הפוסט >> המדריך המלא למניילן המתחיל

סדר וארגון בחומרי ההוראה- 8 טיפים

סדר וארגון בחומרי ההוראה

בהמשך לפוסט הקודם בנושא ציוד מומלץ, מוזמנים לקרוא גם את הפוסט הזה שעוסק בסדר וארגון. כי האמת- לרובנו זה עושה הרבה נחת לראות חומרי הוראה מאורגנים ומדוגמים. כך שברגע שיש לי מוזה לעשות את זה- כל העבודה שלי מתייעלת.

כפי שכתבתי בפוסט, אני דוגלת בגישה שאומרת שעדיף לעבוד קשה קשה פעם אחת, ואז להנות מהחיים הקלים לאורך השנה כולה. ולכן עדיף לקחת את הזמן ולארגן את הכל מראש, בשביל שבהמשך תוכלו פשוט לשלוף את מה שצריך בהתאם לצורך, ולא לבזבז על זה זמן יקר.

כמה טיפים ותובנות שלי בנושא תוכלו לקרוא בתוך הפוסט.

לקריאת הפוסט >> סדר וארגון בחומרי ההוראה- 8 טיפים

3 רעיונות לעבודה עם קוביות סיפור

אני מאוד אוהבת לעבוד עם קוביות, בפרט עם קוביות סיפור. קוביות שפותחות מרחב חדש של אפשרויות למגוון משימות, ביניהן משימות שיח, משימות כתיבה, שתוף אישי ושיחות “מה נשמע” שונות.

כלי בו תוכלו להיעזר למגוון מטרות וצרכים, בין אם אתם מלמדים אנגלית, שפה או כל נושא אחר.

בפוסט גם כללתי את הפיתוח האישי שלי- פורמטים שיצרתי תוך כדי תנועה בעבודה עם תלמידיי, בתוכם תוכלו לשבץ את הקוביות שהוטלו. וכך לקבל מחוון מסודר שיקל על התלמידים להבנות את הסיפור ולכתוב אותו בהתאם לתבנית הסיפורית או בכל צורה בה יבחרו. את הפורמטים תוכלו להוריד מתוך הפוסט בחינם באנגלית וגם בעברית.

לקריאת הפוסט >> 3 רעיונות לעבודה עם קוביות סיפור

5 עזרים מומלצים להוראה חווייתית

עזרי למידה מסגרות

הפוסטים הכי מבוקשים וגם הכי נצפים בבלוג שלי הם ללא ספק הפוסטים הצרכניים. כאלה שכוללים התייחסות והמלצות על עזרי הוראה נבחרים. בפרט כאלה מעלי אקספרס ומאמזון.

כמו למשל הפוסט שלפניכם, שמרכז כמה המלצות קטנות למוצרים שעזרו לי לי ואולי יעזרו גם לכם לגוון את ההוראה ואת הלמידה.

לקריאת הפוסט >> 5 עזרים מומלצים להוראה חווייתית

פעילויות בתיקיות- רעיון לריענון מרכזי הלמידה שלכם

מרכז למידה אותיות באנגלית

את הקונספט הזה של פעילויות בתיקיות (File Folder Games) אני רואה לא מעט בבלוגים אמריקאים, ועל כן החלטתי לנסות בעצמי. והאמת? יש משהו נורא מספק ביצירה של פעילות מלאה שמתחילה ברגע שהפולדר נפתח על השולחן ומסתיימת ברגע סגירתו.

אז הזמנתי את התיקיות מאמזון, והתחלתי לעשות ניסויים.

את כל החוויות מתהליך העבודה, לצד תמונות מהתהליך תוכלו למצוא בפוסט המלא. אגב, הפעילות להורדה בחינם, כך שגם אתם מוזמנים לנסות.

לקריאת הפוסט >> פעילויות בתיקיות- רעיון לריענון מרכזי הלמידה שלכם

סקירת מוצרים להוראת האותיות באנגלית

משחק bananagrams בשילוב עם בינגו פירות וירקות

בשנים האחרונות, נשאלתי לא מעט על ציוד מומלץ להוראת אנגלית, בפרט להוראת אותיות. הפוסט הזה הוא הניסיון שלי לרכז עבורכם את ההמלצות המרכזיות שלי בתחום, וגם להציע שיטות עבודה.

אם עדיין לא רכשתם אותיות מגנטיות, חותמות בצורת אותיות ו-Bananagrams Kids, זה לגמרי הזמן. עוד קצת על כל אלה וגם קישורים למוצרים המומלצים תוכלו למצוא בתוך הפוסט.

לקריאת הפוסט >> סקירת מוצרים להוראת האותיות באנגלית

פעילות הכרות- הצבע הייחודי שאני מוסיף לכיתה

פעילות הכרות הצבע שאני מביא לכיתה

כפי שכתבתי בפוסט עצמו, יש לי חיבה גדולה מאוד ל-color coding ולייצוגים של דברים שונים דרך צבעים שונים. את פעילות ההכרות הזאת בחרתי לשתף בחינם. גם כי זו פעילות סופר כייפית לפתיחת השנה / להכרות, וגם כי יש בה מידה רבה של בחינה אישית והעצמה. ולכן ורציתי שהפעילות הזאת תגיע לכמה שיותר אנשי חינוך, תלמידים וההורים.

את הפעילות תוכלו להוריד מתוך הפוסט לגמרי בחינם, גם באנגלית וגם בעברית ולהתאים אותה לקונסטלציה שבה אתם מלמדים. ניסיתם בכיתה או בקבוצה? שלחו תמונות, זה ממש ישמח אותי.

לקריאת הפוסט >> פעילות הכרות- הצבע הייחודי שאני מוסיף לכיתה

10 כללים לגלישה בטוחה באינטרנט- להורדה בחינם (גם בעברית)

כללים לגלישה בטוחה באינטרנט

לקראת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת, התחברתי דווקא לצד הייעוצי שלי. ולכן פרסמתי פוסט ארוך ומעמיק, בו ריכזתי 10 כללים שניסחתי, לגלישה בטוחה ברשת, לרבות דגשים בפוסט וגם קבצים מעוצבים באנגלית וגם בעברית.

את הקבצים אפשרתי להורדה בחינם בשל חשיבותו הרבה של הנושא בעיניי. כך שאם עדיין לא יצא לכם לקרוא את הפוסט, מוזמנים לקרוא ולהוריד את הפוסטרים המעוצבים.

כמובן שמוזמנים לשתף את הפוסט על מנת שיגיע לכמה שיותר הורים ואנשי חינוך.

זאת לא קלישאה לומר שגם אם זה יעזור לילד אחד להימנע מצרות- אני את שלי עשיתי.

לקריאת הפוסט >> 10 כללים לגלישה בטוחה באינטרנט- להורדה בחינם (גם בעברית)

מוצרים מומלצים בנושא בעלי חיים- חלק א’

מגנטים של בעלי חיים

משחקים שנושא בעלי החיים הם מצד אחד מאוד פשוטים וכל כך קלאסיים, ומצד שני- כל כך הכרחיים ובסיסיים בעבודה. לא רק בהוראת שפה חדשה, אלא גם למגוון גילאים וצרכים אחרים.

בפוסט הנ”ל, ריכזתי עבורכם את המוצרים האהובים עלי שעוסקים בבעלי החיים. החלק השני של הפוסט ובו המלצות על מוצרים נוספים, יעלה מתישהו בהמשך.

לקריאת הפוסט >> מוצרים מומלצים בנושא בעלי חיים- חלק א’

שתהיה שנה אזרחית נפלאה לכולם, נתראה בפוסט סיכום השנה של 2023!

אולי יעניין אתכם לקרוא גם את זה >> 10 הפוסטים הנבחרים מהבלוג לשנת 2021

לקריאה נוספת- פוסטים מומלצים מהבלוג:

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01