סקירת מוצרים להוראת האותיות באנגלית

סקירת מוצרים להוראת אותיות באנגלית. כמה רעיונות ומחשבות על המוצרים שנמצאים בשוק.

לאחרונה מצאתי את עצמי עושה סדר בארון המשחקים שלי, וחושבת לעצמי- ואו, יש כל כך הרבה דרכים ללמד אותיות. ובהמשך לכך, יש כך כך הרבה אביזרים וכלים שמשרתים את כל הדרכים האלה.

אז עם כל אהבתי לזום, צוללת לי בחזרה לעולם המוחשי, ומשתפת איתכם כמה המלצות לאביזרים וכלים מעניינים לגיוון הוראת האותיות. לא ארחיב כאן על מתודות, רק אציג סקירה כללית של מוצרים שיכולים להשתלב בהוראת האותיות ולהפוך אותה לקצת יותר מוחשית ומגוונת.

על מתודות מבטיחה להרחיב בפוסטים נפרדים, כמו למשל בפוסט משחקי למידה עם קלפי אותיות- 10 רעיונות יצירתיים.

הפוסט מכיל affiliate links

אותיות מגנטיות

אותיות מגנטיות הן כלי נהדר שמגיע במגוון וריאציות וגדלים. אביזר חובה חובה חובה לכל מורה, שיכול לשמש למיליון ואחד צרכים לימודיים שונים.

ממליצה לכם לרכוש לפחות סט אחד של אותיות גדולות ואחד של אותיות קטנות. לעבודה על התאמה בין אות גדולה לקטנה, אות פותחת / צליל פותח, איות מילים קצרות ועוד ועוד.

אותיות מגנטיות מגיעות במגוון של פונטים, גדלים וחומרים כמו סול, עץ ופלסטיק. אני אישית אוהבת את הפלסטיק, כי הן מחזיקות מעמד יותר זמן ולא נשחקות.

יש ברשותי מספר סטים שקניתי לאורך הדרך ממקומות שונים, ממליצה לבדוק את אלה שכאן:

זה הסט שמופיע בתמונה, ויש אותו בגרסה צבעונית (כמו שלי) וגם בצבעים כחול ואדום.

סט ג’במו (אותיות גדולות יותר מבחינה פיזית, שימו לב לגדלים).

ויש גם בשוק הסיני, לדוגמא הסטים האלה מעלי אקספרס (את הסטים מעלי אקספרס לא ניסיתי לכן לא יכולה להעיד על איכות).

אותיות מגנטיות להשלמה של אות גדולה תואמת לאות קטנה ולהפך

חותמות של אותיות

אהבתי לעבוד עם חותמות לתרגול האותיות, עד שיום אחד, כשרציתי להשתמש בהן, גיליתי שהדיו כבר לא כתמול שלשום. ודיו יבש בעבודה עם אותיות הוא שני רק לנגיסה בתפוח אדמה לא מבושל.

זה היה הרגע בו הגיע הרעיון לשלב בצק במקום דיו, ומאז לא קניתי דיו חדש.

אז איך עובדים? הבחנה חזותית- הילד צריך למצוא ולהחתים אות זהה לזו שמולו. התאמה בין אות גדולה לקטנה שהוא צריך למצוא ולהחתים. איות של מילים קצות או חזרה על מילות CVC וקריאתן, כמו בפעילות שכאן.

לסט הזה של מליסה ודאג מצורף גם ספרון עם מגוון תרגולים, כך שאם תבחרו לעבוד עם בצק, הוא יכול להפוך לרב שימושי ולשמש לעבודה חוזרת עם תלמידים רבים.

מי שטרם ניסה לעבוד עם בצק, נסו, זה כיף, גם סנסורי וגם הרבה יותר נקי מעבודה עם דיו.

בתמונה- שילוב של חותמות עם פעילות CVC.

חותמות של מליסה ודאג על גבי כרטיסייה לאיות מילים קצרות

בננגרמס ומשחקי הרכבת מילים

את בננגרמס הכרתי בערך מאז ומתמיד, אבל איכשהו לקח לי המון זמן לרכוש לעצמי סט. לא יודעת למה, פשוט נראה לי כמו כלי שכבר יש לי בהרבה וריאציות שונות, ולכן לא נחוץ כשלעצמו.

עד שיום אחד נתקלתי בגרסת הילדים הזאת, שכבר היוותה מבחינתי חידוש מסויים. גם כי הסט הזה סופר מהמם, מזמין ומעוצב בצורה כייפית ושמחה. וגם כי הוא כולל דיסקיות כפולות של צרופים שונים כמו ch ו-sh שמגיעים יחד, וכך פותחים הזדמנויות נוספות של עבודה.

קישור לבננגרמס הצבעוני (גרסת הילדים) באמזון

קישור לבננגרמס הקלאסי באמזון

בתמונה- שילוב של אותיות מבננגרמס לעבודה על אות פותחת מול לוח בינגו מתוך באנדל פירות וירקות שלי.

משחק bananagrams בשילוב עם בינגו פירות וירקות

קורצנים לבצק / עוגיות

אפשר להשתמש בקורצנים האלה בעבודה עם בצק (playdough).  אך גם נתקלתי במטיבי לכת שמשתמשים בהם לאפייה ממשית של עוגיות בצורת אותיות. אז אם אתם עובדים עם הילדים הפרטיים שלכם בבית, או מלמדים במרכז למידה עם גישה לתנור אפייה ויש לכם אפשרות להשתמש בו, גם זו יכולה להיות אפשרות סופר מהנה. במיוחד לימי הקיץ, בהם צריך למצוא כמה שיותר גיוון ותעסוקה.

אם לא- בצק פליידו לגמרי יעשה את העבודה.

קישור לקורצנים בעלי אקספרס

קישור לבצק מומלץ באמזון

קוביות עם אותיות

אציין כאן לחיוב מספר סוגי קוביות-

Roll A Word- קוביות עם אותיות מוטבעות שרכשתי מאמזון.

קוביות ספוג מעלי אקספרס, לתוכן אפשר להכניס כרטיסיות. תוכלו לקרוא בהרחבה על הקוביות האלה ולהוריד בחינם כרטיסיות תואמות בפוסט משחקי למידה עם קלפי אותיות- 10 רעיונות יצירתיים.

Boggle– גם בוגל הוא סוג של קלאסיקה אמזונית, ומשמש בעיקר להרכבת מילים על פני גריד של אותיות רנדומליות. אפשר לשחק בו בהתאם להוראות היצרן, ואפשר גם לקחת את הקוביות ולעשות איתן משימות איות נוספות. הכל תוך ניצול אלמנט ההטלה, הרנדומליות והתחלופה בין האותיות.

וכמובן שאפשר גם לרכוש קוביות ריקות ולהדביק עליהן מדבקות של אותיות.

פעילות להרכבת אותיות

בשונה מהכלים הקודמים שהזכרתי, שמביאים לתוך הפעילות את האות כשהיא כבר קיבלה את צורתה, הסט הזה מאפשר לתלמידים ממש להרכיב את האותיות. גם עבודה חווייתית שמערבת עשייה ומעורבות מוטורית, גם קוארדינציית עין יד, וגם תחושה של עצמאות ומסוגלות בהרכבת האות. תחושה שיכולה מאוד משמעותית עבור תלמידים רבים.

לפעילות ההרכבה באמזון

פרמידות של אותיות

מוצר מעניין שאזכיר כאן למרות שטרם יצא לי לעבוד איתו. (אבל ממתין בעגלה של אמזון להזדמנות הקרובה). פרמידות של אותיות. כמו האותיות שמניחים על השולחן, רק בתלת מימד. יכול להתאים להרכבה, וגם לסוגי תחרות בין התלמידים שסביב השולחן.

לאותיות הפרמידה באמזון

חרוזים

גם את הכלי הזה אין לי בינתיים בארסנל, אבל מאז שנתקלתי בו- ממש רוצה לנסות. ולכן אזכיר אותו בכל זאת בגלל הפוטנציאל העצום שלו לקראת חוגים וקייטנות. למשל, בעבודה עם ילדות. להרכבת צמידים עם שמות, משפטי השראה ועוד. (כמובן, לא לעבודה עם ילדים מאוד צעירים).

לחרוזי אותיות באמזון

ויש גם לינק לעלי אקספרס

לקריאה נוספת- פוסטים מומלצים מהבלוג:

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01