איך להכין חומרי למידה מקבצים? 7 מכשירים שיעזרו לכם

summer question cards

איך להכין חומרי למידה מקבצים?

בשנים האחרונות, למדתי שהעולם מתחלק ל-2. אנשים שממש אוהבים לניילן ואנשים שממש שונאים את זה. למזלי, אני נמנית עם הקבוצה הראשונה. אני רק תנו לי מכונת למינציה, טרימר ואיזו סדרה שתרוץ ברקע לשלוש עונות, תקראו לזה “מסיבה” ואני שם.

בתקופה האחרונה, נשאלתי רבות על כל הארטילריה הכבדה הזאת שנדרשת על מנת להפוך קובץ דיגיטלי למשחק מוגמר. והאמת היא, שהמלאכה באמת לא דורשת יותר מדי, חוץ מהרצון לנסות. מרבית הגאדג’טים אותם אזכיר בפוסט הזה הם יחסית זולים, מאוד נגישים, והכי חשוב- משדרגים פלאים את חוויית הלמידה וההוראה.

אז כותבת

לטובת כל הסקרנים (מאיפה קנית?!) המתלבטים והחוששים (מה, אז אני צריכה לניילן לבד?), בחרתי לכתוב את הפוסט הזה. איך להכין חומרי למידה מקבצים? קבלו 7 מכשירים שכדאי להכיר.

1. מדפסת

טריוויאלי להתחיל דווקא ממדפסת, אבל מדפסת טובה בהחלט עושה את כל ההבדל. המזל הוא, שלא באמת צריך להחזיק מדפסת על מנת להדפיס בצבע באיכות טובה. בתי דפוס רבים מציעים את השרות הזה במחירים סבירים.

חוברת עבודה באנגלית

מדפסת לייזר צבעונית רכשתי רק לפני כשנה, כשהתחלתי להרגיש שאני כבר לא יכולה לדחות סיפוקים ולחכות כמה ימים למשלוח.

כיום אני עדיין עושה את מרבית ההדפסות באמצעות בית הדפוס, ורק דברים דחופים, תיקונים או מוצרים שאני ממש ממש לא יכולה לחכות איתם- מדפיסה בבית.

פתרון יצירתי נוסף שיכול לעבוד עם קבצים בשחור לבן הוא הדפסה על גבי דפים צבעוניים. משהו בחוויה מייד משתנה, והופך להרבה יותר שמח ומגייס.

2. איך להכין חומרי למידה מקבצים? מכשיר למינציה

אין ספק שמכשיר למינציה הוא המוצר ההכרחי והחשוב ביותר בתהליך. אם אתם רוצים לנסות אבל לא בטוחים שתשתמשו בו, תעשו מספר ניסיונות עם מכשיר למינציה של מישהו אחר.

לפני שרכשתי מכשיר הביתה, היתי פשוט קונה חבילות של שקפי למינציה, ומבקשת להשתמש במכונות שעמדו במסגרות החינוכיות בהן עבדתי. המכונה הביתית נקנתה מבלי למהר, אחרי תקופה לא קצרה של השוואת מחירים. תמיד מומלץ לחכות למבצעים כמו בלאק פריידי, שמסתמן, אגב, לסוף נובמבר.

שאלות על קיץ

למה זה טוב?

למינציה מפיחה חיים. היא עוזרת להדגיש את הצבעים, לשמר, ולתחזק את חומרי הלמידה לשימושים חוזרים בעתיד.

היא גם הופכת את העבודה להרבה יותר כייפית ומושקעת. נותנת תחושה אמיתית של מוצר מוגמר שמונח על השולחן. התלמידים שלי תמיד התחברו יותר לפעילויות מנויילנות. אולי כי הן יפות יותר, ואולי כי יש קסם בידיעה שהשקעתי והכנתי, במיוחד עבורם.

3. איך להכין חומרי למידה מקבצים? טרימר (או גיליוטינה)

בהמשך לחיבתי לשעות של למינציה, אני גם די בסדר עם לגזור. לא יכולה להגיד שאני נהנת מזה, אבל גם לא סובלת. אבל כשנמאס לי החלטתי לקנות גיליוטינה. כזו עם ידית עולה ויורדת שעושה צ’ופ צ’ופ וחותכת במכת סכין את מה שצריך.

הגליוטינה היתה נחמדה וקומפקטית, ונרכשה באותו בלאק פריידיי יחד עם מכשיר הלמינציה. אולם בשונה ממכשיר הלמינציה, פחות הוכיחה את עצמה כהצלחה. אני אוהבת לעשות דברים בצורה מדוייקת. גליוטינה שלא נופלת בדיוק על המילימטר, וחותכת בדיוק על הקו שרציתי, הופכת מהר מאוד לאויב.

בגלל שבגדול זאת היתה אחלה גליוטינה, פשוט לא עמדה בדרישותיי, מסרתי אותה באהבה למסגרת חינוכית בה עבדתי, ואחרי תקופת צינון קצרה, קיבלתי החלטה נכונה יותר וקניתי טרימר.

הטרימר שקניתי היה שונה מהגליוטינה. לא היתה שם סכין עולה ויורדת, אלא סכין שנוסעת בקו ושר, ובזכות כך מצליחה לחתוך בקו ישר. מזל.

אחרי הכישלון של הפעם הראשונה כבר לא רציתי להשקיע סכומים גדולים. הימרתי על דגם זול למדי מעלי אקספרס, שהוכיח את עצמו לחיוב ועדיין נמצא אצלי בשימוש כמעט יומיומי.

גיליוטינה

למה זה טוב?

אפשר לחתוך כמויות גדולות מאוד בצורה יחסית מהירה, מבלי להתאמץ או להשתעמם יותר מדי.

>> קישור לטרימר

4. מעגל פינות

אם אני צריכה לבחור גאדג’ט אחד שאני פשוט מאוהבת בו ושדרג את העבודה שלי פלאים, זה יהיה ללא ספק הדבר המופלא הזה שנקרא מעגל פינות. מניילנים, גוזרים, יוצרים את הכרטיסיות- אבל אבוי, הפינות דוקרות ולא נעימות. החליקו אותן בלחיצה אחת עם הכלי הנהדר הזה. אפשר להשתמש בו לחומרי למידה, וגם לתמונות משפחתיות, אלבומים מעוצבים וכל מה שצריכים.

הוא ממש לא מוצר חובה, ויש שיראו בו קצת פינוק, אבל כמו שאומרים-
God is in the details

ואחרי שמתחילים להשתמש בו ונהנים מהעבודה שהוא עושה, כבר מאוד קשה לוותר עליו.

לי יש בבית שניים כאלה, תוצרת יפן, שהוזמנו מאמזון בהפרש של כמה שנים. כלומר רכשתי את הראשון, השתמשתי בו בלי סוף עד ששחקתי אותו, ואז רכשתי עוד אחד, בדיוק מאותו הדגם. סוס מנצח לא מחליפים, במיוחד אם הוא תוצרת יפן.

אם בכל זאת חשקה נפשכם בגרסא הסינית הזולה יותר, תוכלו להזמין משהו דומה מעלי אקספרס. פחות התנסתי עם הדגמים האלה, אז אם תקנו ספרו לי האם מומלץ.

>> קישור למעגל הפינות היפני (האהוב!) באמזון

>> עריכה: מצאתי את מעגל הפינות הנהדר הזה גם בעלי אקספרס- וזה הקישור

>> קישור לגרסא סינית זולה יותר

מעגל פינות

5. מחורר שמאפשר כריכת חוברת + ספירלות

ומה אם רוצים לכרוך חוברת או להכין אוגדן של חומרי למידה? תמיד אפשר לשלוח את הקבצים לבית הדפוס ולקבל את הכל מוכן, אבל אפשר גם בבית. לאחר חיפושים ארוכים אחר דילים וסיילים, הועדה החליטה לוותר (לבינתיים) על רכישת מכשיר ביתי משני שיקולים מרכזיים.

אחד- יקר, ולא בטוח שבהיקף הפעילות שלי זה מצדיק את ההשקעה, לפחות בשלב זה. שתים- תופס מקום (למרות שראיתי דגמים מהממים ומאוד קומפקטיים באמזון, אבל אז חזרתי לסעיף א’ והתקמצנתי).

בחשדנות מסויימת עברתי לחפש אצל חבריי הסינייים, עד שנתקלתי בשטות החביבה הזאת. צפיתי בווידיאו ההדגמה, הבנתי את ההיגיון, וראיתי שהביקורות היו די טובות ברובן. ולאור המחיר המאוד מאוד סביר- רכשתי.

אז המכשיר החמוד הזה הוא הכי לואו-טק בעולם. הוא דורש השקעה של כמה דקות טובות בשביל לכרוך חוברת בהמשכים (5-6 עמודים בו זמנית, לא יותר). אבל ברגע שהתהליך כבר נכנס לאוטומציה, זה באמת לא היה נורא, והתוצר הסופי יצא מאוד אסתטי ונוח.

גאדג’ט חמוד וזול שמתאים לאנשים שיש להם סבלנות ולא צריכים להכין כמות גדולה של חוברות. אם אתם צריכים לכרוך כמה חוברות בודדות מדי פעם- זה פתרון מעולה. אם אתם צריכים כמויות גדולות- עדיף לעשות את זה בבית דפוס או בעזרת מכשיר רציני יותר.

>> קישור למחורר

>> קישור לספירלות

דפי עבודה באנגלית

6. קליפר ליצירת חור בודד + טבעות

זה הרגע בו הגענו לדבר על גאדג’טים שהם ממש ממש לא חובה. אבל הם זולים למדי, ומייצרים חוויית למידה קצת אחרת, אז יאללה. למשל, במקום ערמת כרטיסיות אפשר להכין פנקס. איך? פשוט לעשות חור בודד בפינה ולהשחיל טבעת. 3 דקות עבודה, והנה, יצרנו עזרי הוראה חדשים לחלוטין.

הקליפר נרכש מעלי אקספרס, וכך גם טבעות הסיליקון. לפני שהטבעות הגיעו, השתמשתי בטבעות רגילות של מחזיק מפתחות, סתם בשביל ההתנסות. לאורך שבועות מספר פשוט הפכתי חצי מהכרטיסיות שלי לפנקסים בהם אפשר לדפדף. למה? כי אפשר.

כאמור, מצרך שהוא ממש לא חובה, אבל נחמד שיהיה.

>> קישור לקליפר

>> קישור לטבעות

קליפר

7. איך להכין חומרי למידה מקבצים? פאנצ’ר + מדבקות אפוקסי

תכירו את הפאנצ’ר, מכשיר שאפילו לא ידעתם שאתם צריכים, והאמת היא שאולי אתם לא צריכים. אבל אולי רוצים. הוא האחרון ברשימה כי עד עכשיו השתמשתי בו הכי מעט. אבל אני שמחה שיש אותו, כי הוא באמת חמוד.

פאנצ'ר

אז הפאנצ’ר מגיע בהרבה גדלים וצורות, ומורות שונות משתמשות בו לצרכים שונים. למשל, ראיתי גננות בגיל הרך שמשתמשות בו לחיזוק המוטיריקה העדינה. מורות לאמנות שמשתמשות בו על מנת לקרוץ צורות מדפים צבעוניים לקישוט של עבודות יצירה, וכדומה.

אני עשיתי עד עכשיו רק ניסיון אחד עם הכלי הזה בהתאמה לצרכים שלי, ויצרתי כפתורים מגנטיים מחבילת מדבקות שהיתה לי. (המגנטים נרכשו בנפרד)

לא היה לי צורך ממשי בכפתורים האלה, למעט הצורך לנסות את הכלי, אבל יצא באמת נורא חמוד, ועדיין מקשט לי אתר המקרר, אז למה לא.

אני בחרתי לקנות פאנצ’ר של 1″, מהסיבה הפשוטה שכבר היו לי בבית מדבקות אפוקסי בגודל הזה, אז רציתי שתהיה התאמה. הסתבר שזה גודל מצויין.

פאנצ'ר

אפשר להשתמש בפאנצ’ר בשביל להפיח חיים בפעילויות שקשורות לאותיות, מודעות פונולוגית או אוצר מילים. מורים לחשבון יכולים לשלב מספרים וכמויות.

חשבתם על רעיונות נוספים לשימוש בכלי הזה, תכתבו לי בתגובות. אשמח מאוד לשמוע.

>> קישור לפאנצ’ר (שימו לב לגדלים)

>> קישור למדבקות אפוקסי (שימו לב לגדלים)

*הפוסט מכיל affiliate links

אז איך להכין חומרי למידה מקבצים? בפוסט הנוכחי דיברתי על ציוד ראשוני. מוזמנים לקרוא גם את הפוסט הבא בסדרה- איך לשדרג את חומרי הלמידה? מוצרים משלימים מומלצים. וכשתחליטו לעשות סדר, תוכלו לקרוא גם את הפוסט איך מאחסנים חומרי למידה? כלי אחסון מומלצים ונוחים שמדבר בדיוק על זה.

לי שלייכמן, M.A

לקריאה נוספת- פוסטים מומלצים מהבלוג:

Tapple- משחק אוצר מילים שאתם ממש חייבים להכיר

8 משימות יצירתיות שיעודדו את התלמידים לדבר באנגלית

לא על הארטיק לבדו- רעיונות ללמידה יצירתית עם מקלות ארטיק

12 רעיונות לעבודה עם קלפי סיפור

אלבומי מדבקות של מליסה ודאג- לברוא עולמות קסומים

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01