3 ספרי ילדים מומלצים וקסומים

ספרי ילדים מומלצים וקסומים. בשנים האחרונות, יצא לי להיתקל בעשרות, אפילו מאות ספרי ילדים. חלקם מאוד דומים, חלקם מאוד שונים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. בפוסט הזה ריכזתי המלצות על 3 ספרים מומלצים במיוחד. כאלה שנכנסים ללב, ומשאירים את הקורא עם חיוך ועם רגע כזה של “ואללה, איזה יופי”.

3 ספרי ילדים שהם קסם

The Lamb Who Came for Dinner- Steve Smallman

“הכבשה שבאה לארוחת ערב” הוא אולי ספר הילדים המוכר ביותר מבין שלושת הספרים עליהם אמליץ בפוסט הזה (תורגם גם לעברית). הספר מגולל את קורותיו של זאב רעב, שעל דלתו דופקת כבשה קטנה. התוכנית המקורית היא להפוך אותה לארוחת ערב, אבל זאב רעב לא יכול לאכול כבשה שקר לה (I hate frozen food!) או כבשה רעבה (אז נותן לה גזר וקורא לזה stuffing). הוא בטח ובטח לא יכול לאכול כבשה משהקת (שלא להדבק בשיהוקים).

וכשהכבשה מחבקת את זאביק (He’s never been hugged by his dinner before) אז בכלל התוכניות משתנות.

את הספר הזה הכרתי במהלך הפרקטיקום שלי בייעוץ חינוכי, ומאז כמעט לא היתה קבוצה שהעברתי, שלא נתתי לה איזה רפרנס או טעימה מהספר המקסים הזה. גם תלמידי האנגלית שאיתם קראתי את הספר מאוד נהנו, למרות הצורך להסביר להם ניואנסים (כמו למשל הבדיחה על ה-stuffing). ועדיין- לגמרי שווה את זה.

ספר מקסים, מרגש ומצחיק על חברות, חמלה ועל היכולת לשנות ולהשתנות.

The Dot – Peter Reynolds

מי שעוקב אחרי דף הפייסבוק שלי, אולי כבר נתקל בהמלצה שלי על הספר המתוק הזה. גם הוא תורגם לעברית וקיבל ביקורות מאוד חיוביות. כל כך חיוביות, שיש אפילו יום מיוחד בשם The International Dot Day. יום שחל ב 15 בספטמבר, ומוקדש לחגיגת היצירתיות והחשיבה שמחוץ לקופסא.

במרכז העלילה של “הנקודה” ילדה קטנה בשם ושתי, שיושבת בשיעור אמנות, אבל לא מצליחה לצייר שום דבר. בעידודה של המורה, לוקחת ושתי דף ריק ומציירת עליו נקודה. כשמסיימת, המורה מבקשת ממנה לחתום את שמה, ותולה את התמונה בכיתה. משהו במחווה הזאת מצליח לפרק את ההתנגדויות של הילדה, ומשם המוטיבציה של ושתי נכנסת להילוך שני.

ספר מקסים ומעורר השראה על כוחה של מוטיבציה. על דברים הקטנים שיכולים לעשות שינוי גדול. וגם על כוחם של מורים (ומבוגרים בכלל) לחולל שינוי, עם קצת חשיבה יצירתית, תמיכה ועידוד. אחד השיאנים האישיים שלי ברשימת ספרי ילדים מומלצים וקסומים.

Somebody Loves You, Mr. Hatch – Eileen Spinelli

לא חושבת שאפשר לדבר על ספרי ילדים מומלצים וקסומים מבלי להזכיר את הספר הזה. ספר שמתאים לתלמידי יסודי וחטיבת הביניים, ויכול להוות בסיס מצוין ללמידה ולדיון.

במרכז העלילה מיסטר האץ’ האפור והקודר, שעובד במפעל לסוליות נעליים. מדי יום הוא יוצא מביתו והולך לבדו לעבודה. בזמן ארוחת הצהריים הוא יושב לבד, אוכל את כריך הגבינה שלו ושותה קפה. אחרי העבודה הוא עושה שתי עצירות קבועות- בדוכן העיתונים ובמעדניה. אחרי ארוחת הערב הוא קורא עיתון, מתקלח ונכנס מוקדם למיטתו.

כל זה קורה באופן קבוע ועקבי, עד שיום אחד, מקבל מיסטר האץ’ בונבוניירת שוקולדים מסתורית מהדוור, בה לא כתוב דבר מלבד צרוף המילים “Somebody Loves You”.

משם הדברים משתנים מאוד עבור מיסטר האץ’. הספר מדגים בצורה מאוד יפה ואינטליגנטית איך מחווה אחת קטנטונת יכולה להתניע מעגל שלם של שינוי וצמיחה.

איזה ספר ילדים אתם הכי אוהבים? ספרו לי בתגובות

*הפוסט מכיל Affiliate Links

פוסטים נוספים בנושא ספרים, קריאה וכתיבה בבלוג

מוצרים בנושא ספרים, קריאה וכתיבה בחנות (מוצרים באנגלית)

מוצרים בנושא ספרים, קריאה וכתיבה בחנות (מוצרים בעברית)

לקריאה נוספת- פוסטים מומלצים מהבלוג:

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01