דפי עבודה בחינם לשבועות לתרגול הדקדוק

דפי עבודה בחינם לשבועות- הפעם לתלמידי כיתות ו’-ז’, על טהרת הדקדוק.

דפי עבודה באנגלית לשבועות

שבועות

שוב התקופה הזאת של השנה. השמש זורחת, היתושים מרימים ראש, הבגדים בארון מתחלפים וגל מבחנים בנושאי דקדוק תוקף את תלמידיי, רגע לפני היציאה לחופש הגדול.

התלמידים שלי יודעים שאני ממש אוהבת ללמד דקדוק. למשל, אם תכננתי שיעור שיש בו קצת מהכל, ועשר דקות לפני השיעור התלמידה מסמסת לי בבהילות שבדיוק הודיעו שיש מבחן על Present Simple ואם יש מצב שנתמקד רק בזה בשיעור, בשבילי זה סוג של יום כיף. כאילו המורה לא באה. כאילו עכשיו לא עושים את כל השטויות האלה של שיעורי אנגלית. עושים שיעור דקדוק!

בשלב מסוים גם הבנתי, שבעוד שדקדוק יכול להיות קשה ומאיים עבור תלמידים מסוימים, דווקא עבור אחרים הוא יכול להיות אי של נחת. בשונה מאנסין, הוא לא מזמן מפגש עם הלא נודע. לא דורש אסטרטגיות קריאה או פענוח מורכבות או מפגש עם אוצר מילים לא מוכר. רק סט של חוקים שצריך להבין פעם אחת, ואז לעשות קופי פייסט על כל התרגילים שמקבלים. יש תלמידים שממש בנויים לזה, וזה כיף שיש הזדמנות לתת להם חוויית הצלחה.

אז הנה, שבועות, קצת התגעגעתי אז החלטתי להכין דפי עבודה חגיגיים לשבועות להורדה בחינם. משימות על טהרת ה-Present Simple  וה-Present Progressive.

יצויין לפרוטוקול, שהחלטתי להיות נחמדה ולא לכתוב משפטים על אנשים שאוכלים את ה-dates שלהם, בשביל לא לעורר מהומה גדולה מדי.

אז מה הכנת לנו?

דפי עבודה בדקדוק בנושא שבועות. מתאימים לכיתות ו’-ז’. אם כי, פונים אלי מורים שמספרים שמשתמשים בחומרים שייעדתי לכיתות הנמוכות גם עם תלמידים בוגרים יותר שנמצאים בפער לימודי, כיתות חלשות, או תלמידים לקויי למידה, אז כמובן לשיקולכם.

דפי עבודה בחינם לשבועות- מה כלול?

a/an/some/any– כי הרבה תלמידי ו’ שלי נבחנים עכשיו על הנושא הזה. דפים ברמת כיתה ו’.

Present Simple or Present Progressive– בתקופה הנוכחית, שמתי דגש על שני הזמנים האלה וההבדלים ביניהם. על התלמיד להשלים את הפעלים בצורתם הנכונה על בסיס תיאורי הזמן ומבנה המשפט הנכונים. מתאים לתלמידים חזקים בכיתה ו’ ותלמידי כיתות ז’ ומעלה.

Present Simple or Present Progressive– זיהוי הזמנים במשפטי שלילה ושאלה. רמה מתקדמת יותר. תרגול זה מתאים לתלמידים חזקים בכיתה ו’ ותלמידי כיתות ז’ ומעלה.

מוזמנים להוריד את דפי העבודה בחינם ממש פה

אם אהבתם את הפעילות ואתם מחפשים תרגול נוסף ל-Present Simple מול Present Progressive, מזמינה אתכם להציץ גם בפעילות הזאת בחנות שלי. הפעילות עובדת על כתיבת משפטים ודיוק של זיהוי הזמן הנכון על בסיס תיאורי זמן.

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01