מתנות חדשות לקראת פסח 2021- מוצרים חינמיים להורדה חופשית!

1. מה מסתתר מאחורי המצה? פעילות חזרה על רצף האותיות

רגע לפני פסח, חלק מאותיות ה-ABC הוסתרו בטעות על ידי מצות. האם תוכלו לגלות אילו אותיות הוסתרו?

הפעילות ניתנת בשתי גרסאות- גרסא מוכנה בה כבר הסתרתי חלק מהאותיות באופן רנדומלי על ידי מצות, וגרסא נוספת בה כל האותיות גלויות, והמשתתפים הם אלה שיחליטו אילו אותיות להסתיר ולחשוף.

אפשר לשחק בזוגות- התלמיד הראשון מסתיר חלק מהאותיות והשני צריך לגלות אילו אותיות הוסתרו, בקבוצות או אחד על אחד מול המורה. הפעילות כוללת גרסא צבעונית וגרסא בשחור לבן.

מוזמנים להוריד את הפעילות ממש מכאן

2. דפי כתיבה מעוצבים לתלמידי כיתה ו’ וחטיבת הביניים

מתי בפעם האחרונה כתבתם מכתב לפרעה? או למשה? מה היתם מספרים להם, ומה היתם שואלים אותם על יציאת מצריים, על עבדות? על עשרת המכות או סתם על החיים?

מה היתם מספרים לילדים ממדינה אחרת שלא מכירים את פסח? היתם מספרים להם על החג ומנהגיו? על הדרך בה המשפחה שלכם חוגגת, או אולי על החוויה האישית שלכם סביב שולחן הסדר?

איך המשפחה שלכם חוגגת את החג? האם אתם מהמחמירים וקוראים את כל ההגדה, או שנותנים איזו טעימה וצוללים לאוכל? ובחופשה? נזרקים מול הטלוויזיה, עושים על האש או שנוסעים לטייל?

מה התוכניות שלכם לחג? מה הציפיות מהחופשה? האם השנה תחגגו אחרת ממה שחגגתם או לא חגגתם בשנה שעברה?

זאת ועוד יוכלו התלמידים לכתוב ולתאר בדפי הכתיבה שהכנתי לפסח. הדפים מיועדים לתלמיד כיתות ו’ וחטיבת ביניים, ותוכלו להוריד אותם בחינם ממש מכאן.

אהבתם את הפעילוית?

יש גם חוברת עבודה מהממת לפסח במחיר סופר אביבי שהכנתי לתלמידי יסודי, והיא מתמקדת בהבנת הנקרא, אוצר מילים, דקדוק בסיסי והרבה מרחב לביטוי עצמי וליצירתיות. מעוניינים בפרטים נוספים? הקליקו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כיף שבאתם! תרגישו חופשי לכתוב לי לכל שאלה, הבהרה, רעיון או בקשה.

ואפשר גם כאן:

חץ-49-01-01